top of page

Ivars Pinkulis

partneris, padomes loceklis

TEL.: +371 67212324

TĀLR.:  +371 29103283

ivars.pinkulis@prudentia.lv

Ivars Pinkulis ir „Prudentia” partneris ar vairāk nekā 21 gadu pieredzi korporatīvo finanšu jomā. Pirms pievienošanās „Prudentia” Ivars Pinkulis kā korporatīvo finanšu eksperts un sertificēts biznesa un intelektuālā īpašuma vērtētājs darbojās starptautiskajā auditorkompānijā „BDO”, kā arī vadījis Swedbank Uzņēmumu iegādes un projektu finansēšanas nodaļu.

Kopš pievienošanās „Prudentia” Ivars līdzdarbojies un veiksmīgi vadījis vairākus uzņēmumu iegādes, pārdošanas un apvienošanās projektus. Papildus tam viņam ir padziļināta pieredze riska kapitāla piesaistē no ārvalstu un vietējiem investīciju (Private Equity un Venture Capital) fondiem gan jau veiksmīgi darbojošiem uzņēmumiem, gan arī jaundibināto uzņēmumu attīstības finansēšanai.

Lielākā darījumu pieredze Ivaram ir tādās perspektīvās nozarēs kā atjaunojamā enerģija, metālapstrāde, kokapstrāde, dažādu pārtikas produktu ražošana un pārstrāde, iepakojuma ražošana, drukāšana un iesiešana, apdrošināšana, ceļu būve un apsaimniekošana, atkritumu apsaimniekošana, u.c.

Ivars vadīja arī Latvijā pēdējos gados lielāko uzņēmuma pārdošanas darījumu, kur, pārstāvot pārdevējus, veiksmīga investoru piesaistes procesa rezultātā Baltijas vienīgā metalurģijas rūpnīca "Liepājas Metalurgs" tika pārdota Ukrainas stratēģiskajam investoriem. 

2019.gada sākumā, pārstāvot ASV investīciju fondu Bain Capital, Prudentia pabeidza darījumu, kur minētā fonda portfeļa uzņēmums Consolis (ar ~1,4 miljardu EUR apgrozījumu) iegādājās Baltijas lielākā betona celtniecības elementu ražotāja TMB Group Latvijas un Somijas ražošanas operācijas. Ivars bija šī darījuma iniciators vēl 2017.gadā, kā arī, sadarbojoties ar plašu finanšu un juridisko speciālistu komandu no dažādām valstīm, sekmīgi noveda šo darījumu līdz galam, neskatoties arī uz neparedzētiem šķēršļiem no Igaunijas konkurences padomes puses.

 

 

  • LinkedIn Social Icon
bottom of page