“Liepājas Metalurgs” veiksmīgi nodots jaunajiem īpašniekiem

12/01/2015

12.janvārī “Liepājas Metalurga” maksātnespējas administrators Haralds Velmers nodeva uzņēmuma simboliskās atslēgas jaundibinātā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” valdes loceklim Igoram Kovaļenko. Kā zināms, Prudentia palīdzējusi “Liepājas metalurga” maksātnespējas administratoram Haraldam Velmeram organizēt veiksmīgu darījuma norisi uzņēmuma pārdošanas procesā.

“Šodien varam droši teikt, ka uzņēmuma pamatražotnes pārdošanas process ir sekmīgi noslēdzies. Ar 107 miljonu eiro lielo summu šis ir aizvadītā 2014.gada lielākais uzņēmuma pārņemšanas darījums Latvijā. Tas nenoliedzami bija sarežģīts process, sarežģītā nozarē, taču mums ir izdevies atrast nopietnu investoru, kurš saredz uzņēmuma lielo potenciālu un to, kā tas attīstīsies turpmāk. Tas ir būtisks ieguvums visai Latvijas tautsaimniecībai," pēc uzņēmuma nonākšanas jauno īpašnieku rokās sacīja Kārlis Krastiņš.

Prudentia kā konsultantu starptautiskā piedāvājuma organizēšanai un investora piesaistei Haralds Velmers izvēlējās pagājušā gada marta nogalē. Prudentia tika izvēlēts no sešiem konsultantiem, ar kuriem notika pārrunas. Galvenie konsultanta izvēles kritēriji bija līdzšinējā pieredze, konsultantu komanda, konsultanta izstrādātais pārdošanas plāns un piedāvātais laika grafiks. Ne mazāk svarīgs faktors bija tas, ka iepriekš Prudentia bija arī LM kreditora kluba konsultants, martā skaidroja Velmers.

Prudentia galvenie uzdevumi pārdošanas procesā bija darbs ar uzņēmuma potenciālajiem pircējiem, šo pircēju iesniegto piedāvājumu izvērtēšana, kā arī informācijas sniegšana darījumā ieinteresētajiem investoriem.

Valdība saņēma sešus saistošos piedāvājumus. Tos izvērtējot, sarunas tika turpinātas ar diviem pretendentiem, visbeidzot pieņemot lēmumu pamatražotni pārdot ukraiņu investoriem “KVV Group”. Jau oktobrī tika noslēgts uzņēmuma pārdošanas līgums.

Izvēlētais investors par pamatražotni piedāvājis 107 mijonus eiro, kas būs atliktais maksājums 10 gadu periodā. Tāpat investori ieguldīs aptuveni 30 miljonus eiro apgrozāmajos līdzekļos, lai atjaunotu uzņēmuma darbību. Investors ir apliecinājis, ka jau tuvākajā laikā uzņēmums atsāks darbu, nodarbinot vietējos Liepājas iedzīvotājus. Investori paredzējuši uzņēmumā ražot metāla armatūru.

Please reload