LETA: "airBaltic" investoru izvēlē Latvijas puse kļuvusi nedaudz izvēlīgāka; izvērtē riskus Ukrainas krīzes kontekstā

25/02/2015

Rīga, 25.febr., LETA. Finanšu konsultāciju kompānija "Prudentia" turpina kopā ar "airBaltic" vadību veikt sarunas ar vairākiem investoriem, un interese ir gan no Eiropas, gan Āzijas, turklāt prognozētā peļņa ļaujot Latvijas pusei sarunās kļūt izvēlīgākai, aģentūrai LETA norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Investorus interesējot "airBaltic" attīstība, un viņi vērtē riskus, kas ir Eiropas aviācijā Ukrainas krīzes kontekstā. "Prudentia" redzot konsolidācijas nepieciešamību Eiropā, un "airBaltic" ar savu zemo izmaksu bāzi varētu būt labs partneris daudziem citiem spēlētājiem.

""airBaltic" finanšu rādītāji esot uzlabojušies, tāpēc arī investora piesaistē varam būt nedaudz izvēlīgāki", skaidro Krastiņš.

"airBaltic" korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags norādīja, ka nesenajā lidsabiedrības izpilddirektora Martina Gausa tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas komisāru Valdi Dombrovski (V) īpaši akcentēta "airBaltic" restrukturizācija, kuras rezultātā tika panākta "airBaltic" pelnītspēja. Arī Vanags uzsvēra, ka "airBaltic" panāktā peļņa un 2014.gadā paaugstinātā tīrās peļņas prognoze līdz deviņiem miljoniem eiro vairo aviosabiedrības pievilcību potenciālo investoru acīs.

"airBaltic" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Kā ziņots, 2011.gadā lidsabiedrības "airBaltic" finanšu stāvoklis bija kritisks, un abi akcionāri - valsts un kompānijas prezidentam Bertoltam Flikam daļēji piederošais uzņēmums "Baltijas Aviācijas sistēmas" (BAS) - nespēja vienoties par turpmākajiem ieguldījumiem. Valsts pret Fliku vērsās prokuratūrā un tiesā, bet "airBaltic" tikmēr prasīja tiesisko aizsardzību. Oktobrī oficiāli tika parakstīta vienošanās par "airBaltic" glābšanu.

Saskaņā ar "airBaltic" akcionāru vienošanos tika izbeigts valstij neizdevīgais akcionāru līgums un veikti nepieciešamie ieguldījumi aptuveni 100 miljonu latu apmērā lidsabiedrības pamatkapitālā. Līdz ar vienošanās parakstīšanu valstij tika nodrošināta faktiskā kontrole pār uzņēmumu.

Satiksmes ministrija 2012.gadā laikraksta "Financial Times" Eiropas un Lielbritānijas izdevumos publicēja sludinājumu, piedāvājot potenciālajiem investoriem līdz 1.novembrim izteikt piedāvājumus par "airBaltic" akciju iegādi. Latvijas valdība investoriem piedāvā iegādāties aviokompānijā "airBaltic" līdz 50% mīnus vienu akciju.

Savukārt "Prudentia" jau no 2010.gada sniedz konsultācijas valstij saistībā gan par "airBaltic" pamatkapitāla palielināšanu, gan par valdības rīcību ar valsts kapitāla daļām šajā aviokompānijā, gan citiem jautājumiem.

Please reload