Prudentia M&A Folio: Baltijas M&A tirgus aktivitāte 2015. gadā pieauga par 6%

03/02/2016

Prudentia veidotais  regulārais Baltijas uzņēmumu pārņemšanas un apvienošanās darījumu tirgus apskats  liecina, ka darījumu skaita ziņā 2015. gada ir bijis pozitīvs – novērots 6% liels pieaugums salīdzinot ar 2014. gadu.  Arī citur pasaulē 2015. gads tika pasludināts par M&A darījumu apjoma bagātāko gadu vēsturē, par 16.6% pārsniedzot pat 2007. gadā noslēgto darījumu apjomu.

Lielākais publiski izziņotais darījums Baltijas M&A tirgū 2015. gadā notika telekomunikācijas nozarē. Darījuma ietvaros Zviedrijas telekomunikācijas uzņēmums TeliaSonera paziņoja par divu Lietuvas meitas sabiedrību apvienošanu, tādējādi turpinot Baltijas telekomunikācijas tirgus konsolidāciju. Darījuma vērtība – 220 milj. EUR.

2015. gadā ar Prudentia un Nasdaq Riga organizētām Rīta debatēm  tika aktualizētas diskusijas arī par tuvākajos gados prognozējamo Latvijas telekomunikācijas nozares konsolidāciju Lattelecom un LMT iespējamās apvienošanās kontekstā.

Ne mazāk nozīmīga no konsolidēšanas aspekta ir arī Baltijas ražošanas industrija –  Baltijas M&A darījumu nozaru īpatsvara līderis jau otro gadu pēc kārtas. Investoru interese par šo sektoru turpina augt, kas liecina par joprojām atvērtām konsolidēšanas iespējām reģionā.

„Prudentia M&A Folio” industrijas ekspertīze šoreiz ir veltīta izmaiņām finanšu pakalpojumu sniegšanas tirgū, kur līdz ar moderno tehnoloģiju ienākšanu cilvēku ikdienā, izmaiņu priekšā ir gan finanšu sektors, gan tā lielākie spēlētāji - bankas. Ar strauju investīciju pieaugumu globālā finanšu tehnoloģijas sektorā banku tradicionālajos sektoros - finansēšanā un kreditēšanā – ir ienākuši arī inovatīvi un kreatīvi risinājumi pakalpojumu sniegšanā. Finanšu tehnoloģiju uzņēmumu (FinTech) iekārojot arvien plašāku popularitāti finanšu pakalpojumu lietotāju tirgū, liek samazināties gan banku lomai, gan to esošā biznesa modeļa ietekmei uz ekonomiku kopumā, liekot domāt par sadarbību ar FinTech uzņēmumiem.

Ar pilnu “Prudentia M&A Folio” apskatu iespējams iepazīties šeit:  Prudentia M&A Folio (427.78 KB).

Please reload