Kārlis Krastiņš: Pēc līdzekļu ieguldīšanas "airBaltic" vērtība pieaugs līdz 260 miljoniem eiro

04/02/2016

Rīga, 4.febr., LETA. Darījumā, kurā Vācijas investors Montāgs-Girmess iegādājies 20% Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" akciju, aviokompānija ir novērtēta augstu - ap 128 miljonu eiro vērtībā, neskatoties uz negatīvo pašu kapitālu bilancē, aģentūrai LETA atzīst "Prudentia" valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Pēc investīciju ieguldīšanas lidsabiedrības "airBaltic" vērtība tādējādi būšot 260 miljoni eiro.

Krastiņš arī norāda, ka darījums "svaigu" investīciju veidā 132 miljonu eiro apmērā došot būtisku izrāvienu "airBaltic" attīstībai. Tāpat "Prudentia" vadītājs uzsver, ka finanšu investors iegūst tikai mazākuma paketi 20% apmērā, tas netraucējot "airBaltic" un valstij un pat sekmējot tālāku investoru piesaisti.

"airBaltic" vērtība nākamajā darījumā ar potenciālo stratēģisko investoru būšot atkarīga no sarunām ar investoriem, lidsabiedrības biznesa plāna realizācijas un aviācijas tirgus konjunktūras, bet, realizējoties biznesa plānam, "airBaltic" vērtībai būtu visi priekšnoteikumi tikai augt, uzsver Krastiņš.

Viņš arī izsaka prieku, ka "Prudentia" organizētais darījums "iet uz priekšu" un ir veikts būtisks solis - parakstīti ar investoru un valsts finansējumu saistītie līgumi. "Domāju, ka tas būs viens no lielākajiem uzņēmumu apvienošanas un iegādes darījumiem Baltijā 2016.gadā," uzskata eksperts.

Please reload