Prudentia M&A Folio: Baltijas banku sektors atrodas ievērojamas konsolidācijas priekšā

04/10/2016

2016. gada otrajā pusē divas no TOP 10 bankām Baltijā – Nordea un DNB- paziņoja par spēku apvienošanos visās Baltijas valstīs ar mērķi virzīties uz līderpozīcijām šajā reģionā. Šāda konsolidācija ir loģiska un pamatota - kamēr vidējais banku skaits uz 100 tūkst. iedzīvotājiem Eiropas Savienībā ir aptuveni 0,2, tad Igaunijā un Latvijā šis rādītājs ir sešas reizes augstāks, liecina Prudentia M&A Folio apskats.

Kopējie tirgus vērtējumi bankām Eiropā norāda uz banku piedzīvoto lejupejošo fāzi – banku akciju cenas Eiropas publiskajā tirgū gada laikā ir nokritušas par 25%. Sinerģija un tirgus spēku apvienošana šādos apstākļos ir viens no reālajiem banku sektora attīstības scenārijiem. Tas iezīmējas arī kopējā darījumu skaitā banku sektorā Eiropā – 2016. gada pirmajā pusē ir izziņoti 69 darījumi salīdzinot ar 58 darījumiem šajā periodā pērn.

Prudentia M&A Folio ietvaros analizētais Baltijas M&A tirgus apskats liecina uz tirgus aktivitātes samazinājumu - salīdzinājumā ar šī gada pirmajiem četriem mēnešiem periodā no maija līdz augustam ir izziņoti par 20% mazāk darījumu.

Ar pilnu “Prudentia M&A Folio” apskatu iespējams iepazīties šeit:   Prudentia M&A Folio (291.85 KB)

Please reload