top of page

Prudentia M&A Folio: Vai krītošais M&A darījumu skaits Baltijā ieskicē uzņēmumu un investoru

Izziņoto M&A darījumu skaits Baltijā 2019. gada pirmajā pusgadā nokrities par 22% salīdzinot ar 2018. gada pirmajiem sešiem mēnešiem. Lejupslīde M&A aktivitātēs iezīmējas arī Eiropā un pasaulē, kur 2019. gada pirmajā pusgadā novērojams būtisks M&A darījumu vērtības kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Faktiski Baltijā tas ir pirmais periods no 2013. gada, kad ir novērota darījumu skaita samazināšanās. Krituma iemesli varētu būt dažādi – gan tirdzniecības kari starp ASV un Ķīnu, gan neskaidrība par Brexit iznākumu, bet ir ļoti iespējams, ka M&A aktivitāšu samazinājums ieskicē uzņēmumu un investoru nogaidošo pozīciju, lai jau tuvākajā laikā izmantotu rececijas pavērtās iespējas.

Analizējot veikto darījumu motīvus Baltijā, jāatzīst, ka gandrīz 50% no visiem 2019. gada pirmajā pusgadā veiktajiem darījumiem investors un pārdevējs pārstāvēja vienu nozari, kas ļauj secināt, ka darījumu mērķis bija tirgus pozīciju stiprināšana. Industriālo, un komerciālo pakalpojumu sektora, kā arī ražošanas uzņēmumi turpina dominēt starp iegādāto uzņēmumu pārstāvētajām nozarēm. Tai pašā laikā var novērot izteikti pieaugošu interesi arī attiecībā uz IT&T uzņēmumu iegādi, darījumu īpatsvaram sasniedzot 16% no visiem Baltijas M&A darījumiem 2019. gada pirmajā pusgadā.

Ar pilnu Prudentia M&A Folio versiju var iepazīties šeit: Prudentia M&A Folio

bottom of page