top of page

Ar Prudentia profesionālo atbalstu tiek izveidots Baltijas reģiona līderis sadzīves ķīmijas līdzekļu

2021. gada 7. decembrī tika noslēgts apvienošanās darījums starp diviem reģiona sadzīves ķīmijas ražotājiem – Latvijā reģistrēto AS “Spodrība”un Lietuvas kompāniju NAUJOJI RINGUVA, AB. Apvienošanās rezultātā ir izveidots Baltijas reģiona līderis sadzīves ķīmijas līdzekļu ražošanas jomā, kas fokusējas uz videi draudzīgu un inovatīvu produktu izstrādi.


AS “Prudentia” šī darījuma ietvaros pārstāvēja pārdevēja - kompānijas AS “Spodrība” akcionāru intereses. Pateicoties Prudentia komandas profesionālitātei un ilggadīgai pieredzei M&A darījumu organizēšanā, izdevās vienoties par tādiem darījuma nosacījumiem, kas bija pieņemami abām darījuma pusēm, tādējādi ieliekot arī labu pamatu turpmākai biznesa attīstībai.


“Spodrība ir neapšaubāms līderis videi draudzīgu tīrīšanas līdzekļu ražošanā Latvijā, taču, spēku apvienošana ar citu reģiona spēlētāju, ļaus tam kļūt arī par reģionālo līderi. Mēs uzskatām, ka NAUJOJI RINGUVA ir labākais partneris šim mērķim,” pauda Fridriks Ingi Fridrikssons, AS “Spodrība” valdes priekšsēdētājs.

“NAUJOJI RINGUVA konsekventi īsteno savu stratēģiju, lai izstrādātu inovatīvus un videi draudzīgus produktus, kas prasa ievērojamus cilvēku un finanšu resursus. Apvienojot AS Spodrība un NAUJOJI RINGUVA, AB labāko praksi un resursus, varēsim kļūt par reģionālo līderi šajā jomā,” sacīja Jurgita Žilvinskaitė, NAUJOJI RINGUVA, AB ģenerāldirektore.


“Spēku apvienošana un tirgus konsolidācija ir procesi, pateicoties kuriem Baltijas līmeņa spēlētājiem paveras plašākas biznesa attīstības iespējas arī ārpus reģiona robežām.” pasvītroja Juris Eizentāls, AS Prudentia padomes loceklis.


Par NAUJOJI RINGUVA, AB:

Uzņēmums dibināts 1920. gadā. Tas izstrādā un ražo mājas tīrīšanas un ķermeņa kopšanas līdzekļus, par prioritāti izvirzot videi draudzīgumu, dabiskumu un inovācijas. Uzņēmums attīsta sekojošus zīmolus: BALANCE, RINGUVA, SMILĖ, TINDI. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums pārsniedza 5 miljonus eiro, bet EBITDA – 1,2 miljonus eiro.


Par AS “Spodrība”:

Uzņēmums dibināts 1921. gadā. AS “Spodrība” ir lielākais sadzīves ķīmijas, ķermeņa kopšanas, augu barības un dezinfekcijas līdzekļu ražotājs Latvijā, kura produkcija ieguvusi oficiālo EU Ecolabel marķējumu. Uzņēmuma portfelī ir tādi zīmoli, ka SEAL, ECO, KASTANIS, VITO u.c. 2020.gadā uzņēmuma apgrozījums pārsniedza 8,2 miljonus eiro, bet EBITDA – 3 miljonus eiro.

Комментарии


bottom of page