top of page

Latvenergo saglabā Latvijas vērtīgākā uzņēmuma pozīcijas

Latvenergo saglabā Latvijas vērtīgākā uzņēmuma pozīcijas, sasniedzot vēsturiski augstāko uzņēmuma vērtību.

Šodien, 24. novembrī, publiskots Nasdaq Riga un Prudentia veidotais 2021. gada Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101. Sarakstā iekļuvušo Latvijas vērtīgāko uzņēmumu kopējā vērtība 2021.gadā ir sasniegusi 22,5 mljrd. eiro, un salīdzinājumā ar pērnā gada sarakstu, šogad kopējā vērtība ir palielinājusies par 37%. Lai iekļūtu TOP101 sarakstā, šogad uzņēmuma vērtībai bija jābūt 72,88 milj. eiro salīdzinājumā ar 49,39 milj. eiro gadu iepriekš jeb par 47,6% augstākai.

Latvijas visvērtīgākā uzņēmuma statusu saglabā Latvenergo, AS ar vēsturiski augstāko 2,062 mljrd. eiro lielu uzņēmuma vērtību, uzrādot vērtības pieauguma izmaiņas par 25% salīdzinājumā ar vērtību pērnā gada topā.


2. vietu TOP101 sarakstā jau otru gadu pēc kārtas saglabā Latvijas valsts meži, AS, sasniedzot 1,5 mljrd. eiro lielu uzņēmuma vērtību un uzrādot 26% pieaugumu salīdzinājumā ar vērtību pērnā gada topā.

Ierindojoties 3. vietā, TOP101 augšgalā līdzās vērtīgākajām valsts kapitālsabiedrībām topā pirmo reizi iekļuvis privātā kapitāla informāciju tehnoloģiju uzņēmums Mikrotīkls, SIA, sasniedzot 1,24 mljrd. eiro lielu vērtību, tādējādi kļūstot par pirmo privātā kapitāla uzņēmumu, kas ir pārvarējis 1 mljrd. eiro barjeru Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 veidošanas vēsturē.

Jāatzīmē, ka vērtības izrāvienu līdz 432,2 milj. eiro ir piedzīvojusi arī IT produktu, sadzīves elektronikas un risinājumu vairumtirgotāja AS ELKO Grupa, uzrādot vērtības pieauguma izmaiņas par 71% salīdzinājumā ar vērtību pērnā gada topā, turklāt sasniedzot vislielāko apgrozījumu starp visiem TOP101 iekļuvušajiem uzņēmumiem.

“Straujais kopējās Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 vērtības pieaugums un īpaši Latvijas privātā kapitāla kompāniju īpatsvara pieaugums tajā ļauj mums ticēt tam, ka privātie uzņēmumi, kas ir Latvijas ekonomikas stūrakmens un spēj nodrošināt konkurētspējīgu preču un pakalpojumu pārdošanu globālā mērogā, ne tikai turpinās vairot Latvijas labklājību, bet drīzumā arī kļūs par vērtīgākajiem TOP101 uzņēmumiem,” akcentē Prudentia dibinātājs un partneris Ģirts Rungainis.

Saņemot Latvijas vērtīgā uzņēmuma balvu, Latvenergo valdes priekšsēdētājs Guntars Baļčūns uzsver: “Paldies Latvenergo darbiniekiem un klientiem. Latvenergo 14. reizi atzīts par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu Prudentia un Nasdaq Riga kopīgi veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101, un tas apliecina mūsu stabilitāti, kas ir ļoti labs rezultāts strauji mainīgos tirgus apstākļos. Taču izcilības sasniegšanai šobrīd esam jauna ceļa posma sākumā un ar jauno Latvenergo koncerna stratēģiju plānojam panākt vēl ambiciozāku izaugsmi. Tas nodrošinās mūsu nokļūšanu Baltijas pašu vērtīgāko uzņēmumu galvgalī.”

Neskatoties uz būtisku ieejas sliekšņa vērtības pieaugumu, šogad TOP101 sarakstā ir arī 13 jaunpienācēji, tostarp biržā Nasdaq Riga kotētie uzņēmumi MADARA Cosmetics, AS un Virši-A, AS.

“Visprecīzāk uzņēmuma vērtību nosaka biržā, investoru pieprasījuma un piedāvājuma rezultātā. Es ceru, ka šā gada TOP101 jaunpienācēji Virši-A un MADARA Cosmetics iedvesmos arvien vairāk Latvijas uzņēmumus izvēlēties tieši biržu attīstības kapitāla piesaistei, tādā veidā audzējot nacionālo kapitālu un izmantojot biržas redzamību, lai stāstītu par saviem sasniegumiem un izaugsmes ambīcijām,” norāda Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Līdzās ar Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101, šogad pirmo reizi publiskoja arī Baltijas TOP30 vērtīgāko uzņēmumu sarakstu, kas tapis sadarbībā ar kompāniju Confidentus. Baltijas sarakstā par vērtīgāko uzņēmumu jau trešo gadu pēc kārtas atzīts Vilniaus Prekyba, UAB ar 4,7 mljrd. eiro lielu vērtību.
“Covid-19 ir strauji mainījis biznesu un ekonomiku, taču Vilniaus Prekyba, kas atzīts par vērtīgāko uzņēmumu Baltijā, izaicinājumus pārvērtis par iespējām. Baltijas TOP30 dati liecina, ka, neskatoties uz Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem, Vilniaus Prekyba ir palielinājusi savu vērtību par vienu miljardu eiro – no 3,6 miljardiem 2020. gadā līdz 4,7 miljardiem 2021. gadā,” stāsta Confidentus partneris Kristupas Kukarskas.

Pirmo reizi Baltijas topa 2. vietā ierindojas Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB, savukārt Swedbank Grupa saglabā 3. vietu.

Visi Latvijas un Igaunijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101, kā arī Baltijas TOP30 saraksti ir pieejami mājaslapā top101.lv . Plašāks analītiskais materiāls būs pieejams žurnāla Ir Nauda decembra numurā.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 sarakstu kopš 2005. gada veido Prudentia un Nasdaq Riga. Sākot ar 2020. gadu, Prudentia sadarbībā ar Nasdaq Tallinn piedāvā sabiedrībai arī Igaunijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101. Vērtīgāko uzņēmumu tops sniedz iespēju uzņēmējiem, nozares ekspertiem un sabiedrībai kopumā iegūt vispusīgu ieskatu par Latvijas un Igaunijas uzņēmumu izaugsmi, korporatīvās pārvaldības principu ievērošanu, attīstību un konkurētspēju. Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 tapis sadarbībā ar firmas.lv un žurnāla Ir Nauda informatīvo atbalstu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet top101.lv.

Comments


bottom of page