top of page

TOP101 Debatēs “Zaļais kurss – iespēja vai traucēklis Latvijas uzņēmumu konkurētspējai”

2021. gada 28. aprīlī no plkst. 15:00 līdz 17:00 tiešsaistē notiks TOP101 Debates, lai diskutētu par Eiropas Savienības Zaļā kursa pavērtajiem izaicinājumiem un iespējām Latvijas uzņēmumiem konkurētspējas potenciāla realizēšanai. Zaļais kurss ir nozīmīgākā ekonomikas modernizācijas iniciatīva pasaulē, kuras mērķis ir padarīt Eiropas ekonomiku resursu efektīvu un konkurētspējīgu. Rīcības virzieni un ilgtspējīgi mērķi, kas ir iekļauti Zaļajā kursā, tiešā veidā attiecas arī uz Latvijas uzņēmumiem.


TOP101 Debates “Zaļais kurss – iespēja vai traucēklis Latvijas uzņēmumu konkurētspējaiorganizē Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 veidotāji Prudentia un Nasdaq Riga sadarbībā ar Finanšu nozares asociāciju. Diskusiju moderēs Adriāna Kauliņa, Swedbank Ilgtspējas attīstības vadītāja Latvijā.


Prudentia vadošais partneris Kārlis Krastiņš norāda: "Pasaules lielākie investīciju fondi ir izziņojuši būtiskās izmaiņas savās ieguldījumu stratēģijās ilgtspējas faktora ietekmē, tāpēc var droši apgalvot, ka ilgtspēja ir faktors, kurš dominēs nākamās dekādēs investoru vidū. Jārēķinās, ka Eiropas Savienības izziņotais Eiropas Zaļais kurss ietekmēs visas nozares arī Latvijā. Turpmāk, nosakot uzņēmumu vērtību, tiks vērtēts un iecenots arī tā emitētais CO2 apjoms, attiecīgi uzņēmumi, kuri emitēs mazāk CO2, investoru acīs būs vērtīgāki un spēs piesaistīt kapitālu un finansējumu lētāk."

“Ilgtspējīgas darbības stratēģijas realizēšana un ESG ziņošana uzņēmumā rada pievienoto vērtību, jo būtiski palielina investoru uzticēšanos uzņēmumam, pieņemot lēmumus par līdzekļu ieguldīšanu. Uzņēmumiem, kas nepievērsīs uzmanību ESG rādītājiem, nākotnē būs daudz grūtāk un dārgāk piesaistīt finansējumu savai attīstībai,” akcentē Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.


Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre uzsver: “Ilgtspēja ir viens no svarīgākajiem sabiedrības attīstības izaicinājumiem tuvākajās desmitgadēs. Finanšu sektors šo izaicinājumu jau ir pieņēmis. Nozare aktīvi seko līdzi Eiropas Komisijas redzējumam, izvirzītajiem mērķiem un normatīvo aktu izstrādei šajā jomā. Asociācija sadarbībā ar bankām ir izstrādājusi pozīciju Ilgtspējīgu finanšu jomā, kā arī uzsākusi aktīvu dialogu ar publisko sektoru (EM, FM, VARAM, SM u.c.). Sākotnējā posmā mums jāstrādā pie ne-finanšu datu pieejamības un ESG standartu ieviešanas, jāsekmē “zaļā transformācija” kā arī jānovērš CO2 samazinājumu kavējošie faktori. Kopā ar citiem finanšu sektora pārstāvjiem parakstīsim Sadarbības memorandu ilgtspējas jomā, kurā ir noteikta virkne uzdevumu, lai nodrošinātu veiksmīgāku “zaļās pārejas” finansēšanu. Mums ir jāveicina izpratne, ka ilgtspēja nav kaut kas abstrakts, bet apzināta uzņēmumu un iedzīvotāju rīcība ikdienā, plānojot un veicot investīcijas, attīstoties un modernizējoties. Pāreja uz ilgtspējīgu izaugsmi nevar notikt bez sabiedrības uzskatu maiņas, patēriņa kultūras un arī pasaules uztveres pārskatīšanas.”


Diskusijas “Zaļais kurss – iespēja vai traucēklis Latvijas uzņēmumu konkurētspējai” ievadā Eiropas Komisijas pārstāvniecības ekonomists Mārtiņš Zemītis iepazīstinās ar galvenajām izmaiņām, kuras nes Zaļais kurss Latvijas uzņēmumiem.


Kādi ir Zaļā kursa nestie izaicinājumi un iespējas nozarēs - vai uzņēmēji Latvijā jau strādā pie stratēģijām; vai Zaļais kurss ir vienīgais dzinulis ilgtspējīgām pārmaiņām uzņēmējdarbībā; no fosilās uz atjaunojamo enerģiju – kādi nosacījumi nepieciešami veiksmes stāstam, un kādas ir investoru gaidas no uzņēmumiem ESG kontekstā - par šiem un citiem aspektiem, un kā tas ietekmē uzņēmumu vērtību, TOP101 Debatēs diskutēs LATRAPS valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža, Latvijas Finieris valdes priekšsēdētāja vietnieks Pauls Ābele, CrossChem valdes loceklis Ričards Andersons, Latvenergo valdes loceklis Kaspars Cikmačs, DelfinGroup valdes loceklis Ivars Lamberts un SEB Banka valdes loceklis Ints Krasts.


Diskusijas programma: debates.top101.lv/


Comentarios


bottom of page