top of page

TOP101 Debates: Investīciju iespējas Baltijā jaunajos ģeopolitiskajos apstākļos

2022. gada 15. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 12:00 tiešsaistē notika TOP101 Debates “Investing in the Baltics Considering the New Geopolitics”. Pasākuma laikā diskutēja par iespējām un riskiem, ar kuriem pašlaik sastopas Baltijas uzņēmēji un investori, kā arī par investīciju vidi Baltijā kopumā.
Prudentia vadošais partneris Kārlis Krastiņš norāda: “2022. gads ir ieviesis būtiskas korekcijas pasaules ģeopolitikā. Krievijas veiktais iebrukums Ukrainā ir būtiski mainījis ierasto kārtību un liek daudziem uzņēmumiem, investoriem, valdībām un sabiedrībai kopumā pārskatīt esošās politikas, stratēģijas un lēmumus. Tāpēc šobrīd ir īpaši svarīgi runāt par Baltijas investīciju vidi un to, kā uz Baltiju raugās ārvalstu investori.”


“No izaicinājumiem biznesā izvairīties nevar, bet noteikti var skatīties plašāk, meklēt un atrast jaunus ceļus, kā augt un attīstīties. Tieši labai korporatīvai pārvaldībai šādos brīžos var būt izšķiroša nozīme. Tā stiprina investoru uzticību un no tās ir atkarīga ne tikai individuāla uzņēmuma izaugsme, bet visas mūsu valsts labklājība,” akcentē Nasdaq Riga valdes locekle Liene Dubava.


TOP101 debates “Investing in the Baltics Considering the New Geopolitics” organizēja Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 veidotāji Prudentia un Nasdaq Riga. Diskusiju moderēja Banku augstskolas Padomes priekšsēdētājs, uzņēmējs un investors Mārtiņš Bičevskis.


Ko domā un dara Baltijas vadošie uzņēmumi, kā Baltiju redz ārvalstu investori, vai ir būtiska starpība starp investīciju vidi Baltijā, Skandināvijā un citur Austrumeiropā, vai Baltijas situācija drošības jomā ir pasliktinājusies vai tieši pretēji – uzlabojusies – uz šiem un citiem jautājumiem TOP101 Debašu ietvaros atbildēja airBaltic izpilddirektors Martin Gauss, AS “PN Project” padomes priekšsēdētājs, Ukrainas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministrs no 2014. līdz 2016. gadam Aivaras Abromavičius, Polijas privātā kapitāla fonda “Resource Capital” dibinātājs un vadošais partneris Piotr Noceń, atvaļinātsASV armijas komandējošais ģenerālis Eiropā Ben Hodges, ERAB Kapitāla un finanšu tirgus attīstības departamenta direktora vietnieks un produktu vadītājs Jim Turnbull un Swedbank Grupas galvenā ekonomista vietnieks Nerijus Mačiulis.bottom of page