top of page

Vadošais Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas brokeris ienāk Baltijas apdrošināšanas tirgū

Darījuma ietvaros Prudentia bija ekskluzīvs finanšu konsultants vadošajam Latvijas apdrošināšanas brokerim – “R&D apdrošināšanas brokers” stratēģiskā investora RENOMIA – vadošā Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas brokera - piesaistes procesā.


Nodibināts 2007. gadā “R&D apdrošināšanas brokers” algo 67 darbiniekus un pārvalda 21 miljonu lielu apdrošināšanas prēmiju portfeli uzņēmuma klientiem. Nepārtrauktās attīstības un digitalizācijas rezultātā R&D apdrošināšanas brokers kļuvis par vadošo apdrošināšanas brokeri Latvijā. Darījuma ietvaros RENOMIA iegādājusies kompānijas vairākuma akciju paketi, taču R&D Grupas vadība turpinās savu darbu uzņēmumā arī pēc darījuma, fokusējoties uz grupas attīstību un vadošo tirgus pozīciju nostiprināšanu apdrošināšanas brokeru tirgū.


Ar šo darījumu Latvija kļūst par astoto Eiropas valsti, kurā RENOMIA ir tiešā pārstāvniecība. Būdams vadošais apdrošināšanas brokeris Centrālajā un Austrumeiropā, 2019. gadā RENOMIA piesaistīja mazākuma akcionāru Gallagher – vienu no pasaules vadošajām brokeru sabiedrībām no ASV. Pateicoties šai partnerībai arī SIA "R&D apdrošināšanas brokers" klienti gūs labumu no pieredzes un kontaktiem, ko uzkrājusi ASV brokeru sabiedrība.


Dainis Maldutis, viens no “R&D apdrošināšanas brokers” dibinātājiem: “Pieredzējuša un spēcīga partnera klātbūtne būs ieguvums mūsu klientiem un sadarbības partneriem. SIA "R&D apdrošināšanas brokers" plāno ievērojami attīstīt pakalpojumus gan uzņēmumu apdrošināšanā, gan e-komercijas jomā. Ar RENOMIA palīdzību spēsim arī digitalizēt uzņēmuma pakalpojumus. Procesu automatizācija ir nepieciešama, lai brokeri varētu intensīvāk koncentrēties uz personalizētiem risinājumiem saviem klientiem”.


RENOMIA vadošais partneris Pavel Nepala: “Mēs esam priecīgi par vienošanos ar “R&D apdrošināšanas brokers” kopīgi attīstīt pakalpojumus klientiem Baltijas valstīs. Mums ar “R&D apdrošināšanas brokers” komandu ir vienādas vērtības un redzējums. Mēs augsti vērtējam “R&D apdrošināšanas brokers” moderno pieeju, progresīvo domāšanu un pieredzi e-komercijas un korporatīvās apdrošināšanas jomā”.


Ivars Pinkulis, Prudentia Rīga partneris: "Darījuma rezultātā “R&D apdrošināšanas brokers” ir pārgājis jaunā attīstības fāzē. Stratēģiskā investora RENOMIA piesaiste ir būtisks nākamais solis “R&D apdrošināšanas brokers” izaugsmes stāstā, kura pamatā ir labāku pakalpojumu sniegšana klientiem caur digitalizāciju, starptautisku klātbūtni un pieredzi.”


Kārlis Znotiņš, Prudentia asociētais direktors: “R&D apdrošināšanas brokers ir lielisks piemērs tam, kā pārdomāti biznesa lēmumi un digitalizācija ir veicinājusi strauju uzņēmuma izaugsmi. Mēs esam gandarīti par iespēju kļūt par daļu no “R&D apdrošināšanas brokers” attīstības stāsta, piesaistot tai investoru, tādējādi nodrošinot nākotnes izaugsmes iespējas.”

Comments


bottom of page