top of page

 

Prudentia organizē vienu no ievērojamākajiem uzņēmuma vadības izpirkuma darījumiem Latvijā

Prudentia vadībā 2012. gadā tika veiksmīgi realizēts viens no lielākajiem un ievērojamākajiem menedžmenta izpirkuma darījumiem (MBO) Latvijā, kur vadošās do-it-yourself veikalu ķēdes SIA Depo DIY tā brīža esošais īpašnieks SIA DMT Pluss kopā ar finanšu partneriem izpircis pārējo esošo dalībnieku daļas uzņēmumā. Darījuma rezultātā investīciju periodu uzņēmumā sekmīgi beidza tā brīža finanšu partneri Byko Lettland ehf un investīciju kompānijas BaltCap pārvaldītie investīciju fondi.

 

Darījums tika finansēts ar ABLV grupā ietilpstoša privātā kapitāla fonda palīdzību, kurš darījuma rezultātā ieguva 25% kapitāla daļu. Darījuma finanšu sadarbības partneris bija AS SEB Banka. Darījums tika atzīts par 2012. gada darījumu Latvijā pēc žurnāla "Acquisition International" versijas.

 

Divus gadus pēc šī darījuma noslēgšanas, 2014. gadā, ABLV investīciju fonds, realizēja veiksmīgu investīciju, pārdodot savas 25% uzņēmuma daļas uzņēmuma vairākuma dalībniekam SIA DMT Pluss, kuram attiecīgi pēc šī darījuma pieder 100% SIA Depo DIY kapitāla daļas.

 

13-_T6A6387-BalticPictures.lv.jpg

Ģirts Rungainis: Depo DIY pateicoties profesionālai vadības komandai un pārdomātai stratēģijai ir viens no lielākajiem privātā kapitāla pārvaldītajiem uzņēmumiem Latvijā.

Uzņēmums, kura apgrozījums 2016. gadā bija vairāk kā 200 miljoni EUR, nebūt nav ar vairāku desmitu gadu vēsturi – tas izveidots tikai 2005. gadā, un kopš tā laika ir uzrādījis teju vai “hokeja nūjas” izaugsmi. Un tas viss pateicoties labai vadības komandai.

Līdz ar ko nav brīnums, ka uzņēmums, tik strauji augot, ir paspējis iziet cauri jau vairākiem korporatīvo finanšu darījumiem. Patiess gandarījums, ka Prudentia bija iesaistīta vairākos no tiem, lai gan tas bijis liels izaicinājums, jo darījumā bija jāņem vērā visu iesaistīto pušu intereses – dalībnieku, kas vēlējās noslēgt savu investīciju ciklu, partneru, kas bija ieinteresēti palielināt savu līdzdalību uzņēmumā, kā arī banku un jauno investoru intereses. Vēl šobrīd MBO darījums, ko organizēja Prudentia, ir viens no retajiem uzņēmuma vadības izpirkuma piemēriem Latvijā.

bottom of page