top of page

Publiski pieejamo Baltijas M&A darījumu akumulētā vērtība 2017. gadā sasniedza gandrīz 2 miljard

Neskatoties uz globālo lejupslīdi M&A nozarē gan kopējo darījumu skaitā, gan darījumu vērtības ziņā, Baltijas M&A tirgus attīstījies pretējā virzienā - gada laikā tika izziņoti 222 darījumi, kur vismaz vienu no darījuma pusēm pārstāv kāda no Baltijas valstīm, kas ir par 19% vairāk nekā pērn. Jāatzīmē, ka Latvijas uzņēmumi kļūst arvien pievilcīgāki investoru acīs, pēc darījuma skaita apsteidzot Lietuvu un pietuvojoties Igaunijā veikto iegādes darījumu skaitam.

Vēl iespaidīgāku pieaugumu piedzīvoja publiski pieejamo M&A darījumu kopējā akumulētā vērtība, 2017. gadā sasniedzot 1,9 miljardus eiro, kas ir par 55% vairāk nekā tika izziņots 2016. gadā. Ar veiktajām M&A darbībām no visiem Baltijas uzņēmumiem īpaši izcēlās Vilniaus prekyba grupa, kuras realizēto M&A darījumu kopējā vērtība 2017. gadā sastādīja 454 miljonus eiro.

Par gada “klusākajiem”, bet Latvijas ekonomikai nozīmīgākajiem darījumiem pērn Prudentia M&A Folio autori uzskata divus saistītus darījumus, kas tika izziņoti pēdējās 2017. gada dienās. Šo darījumu rezultātā Latvijas valsts AS “Augstsprieduma Tīkls” personā ir kļuvusi par lielāko dabasgāzes pārvaldes un uzglabāšanas infrastruktūras operatora AS “Conexus Baltic Grid” akcionāru ar 34,36% akciju paketi. Lai gan darījuma vērtība netika izziņota, publiski pieejamā informācija ir pietiekama, lai noteiktu provizorisko AS “Conexus Baltic Grid” 34,36% akciju paketes tirgus vērtību 70-75 miljonu eiro apmērā, tādejādi ierindojot šos akciju iegādes darījumus 2017. gada lielāko Baltijas M&A darījumu sarakstā.

Ar pilnu Prudentia M&A Folio versiju var iepazīties šeit: Prudentia M&A Folio


bottom of page