top of page

Sulev Raik

Partneris, valdes loceklis

Tallina, Igaunija

MOB:  +372 55679575

sulev.raik@prudentia.ee

Sulev Raik ir partneris Prudentia Igaunijas birojā. Sulevam ir vairāk nekā 25 gadu pieredze finanšu tirgos. Savu karjeru Sulevs uzsāka brokera pozīcijā Tallinas biržā un turpināja kā jaunākais partneris investīciju bankas pakalpojumu kompānijā Baltic Cresco Investment Group, kas tajā brīdi bija vadošā vērtspapīru tirdzniecības kompānija ārpus banku sektora. Deviņdesmitajos gados Sulev bija aktīvi iesaistīts kompāniju privatizācijas procesos, M&A darījumu organizēšanā, kā arī kompāniju sākotnējā publiskā piedāvājuma organizēšanā. Vieni no lielākajiem Cresco darījumiem bija kompānijas Estonian Air privatizācijas process sadarbībā ar dāņu kompāniju Maersk Air, kā arī Igaunijas vadošās būvniecības kompānijas Merko Ehitus sākotnējais publiskais piedāvājums un kotēšana Tallinas biržā.   

Pirms pievienošanās Prudentia Igaunijas birojam (iepriekš - kompānija Investment Agency) Sulevs 14 gadus nostrādāja fonda pārvaldnieka amatā SEB Varahaldus ar fokusu uz Austrumeiropas tirgiem un vēlāk arī uz Krievijas investīcijām, kas līdz 2011. gadam izauga līdz 1 mlrd. eiro. Suleva profesionālais sniegums tika augsti novērtēts arī no aģentūras S&P, Morningstar un Citywire. 2012. gadā Sulevs tika atzīts par labāko fonda pārvaldnieku Krievijas kategorijā no Thomson Reuters puses un apbalvots ar Lipper Fund Award. Pēc Swedish Dagens Industry un German Axel Springer Financial Media Sulev bija viens no TOP 3 cilvēkiem Krievijas fondu pārvaldnieku starpā.

Sulev pievienojās Investment Agency 2017 gadā. Viens no viņa nozīmīgākajiem M&A darījumiem ir konsultācijas vadošā betona elementu ražotāja TMB Somijas un Latvijas operāciju pārdošanā Consolis Grupai - amerikāņu fonda Bain Capital portfeļa uzņēmumam. Consolis sākotnējais plāns paredzēja visas TMB Grupas iegādi, bet darījuma gaitā Igaunijas un Somijas Konkurences uzraudzības iestādes neatļāva kompāniju iegādi, kas padarīja šo darījumu un visu procesu kopumā īpaši komplicētu.

 

 

  • LinkedIn Social Icon
bottom of page